Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku nënshkruhet në Librin e Zisë për nderë të ish presidentit hungarez

20 Tetor, 2015

Prishtinë, 20 tetor 2015 – Ministri i Integrimit Evropian z. Bekim Çollaku, është nënshkruar të marten në Librin e Zisë që u hap nga Ambasada e Hungarisë në Kosovë, për nderë të ish presidentit të Hungarisë Arpad Goncz, i cili ndërroi jetë më 6 tetor në Budapest.

Me këtë rast ministri Çollaku ka ngushëlluar ambasadorin Laszlo Markusz dhe të gjithë popullin hungarez për humbjen e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike në Hungari, i cili në kohën e komunizmit ishte dënuar me burgim të përjetshëm.

Last modified: 11 Gusht, 2022

2 Responses to " Ministri Çollaku nënshkruhet në Librin e Zisë për nderë të ish presidentit hungarez "

  1. fryds thotë:

    … [Trackback]

    […] Here you will find 55950 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-nenshkruhet-ne-librin-e-zise-per-ndere-te-ish-presidentit-hungarez/ […]

  2. aksara178 thotë:

    … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-nenshkruhet-ne-librin-e-zise-per-ndere-te-ish-presidentit-hungarez/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *