Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Këshilli Kombëtar konfirmon avancimin me agjendën Evropiane të Kosovës

6 Maj, 2014

Prishtinë, 6 maj 2014 – Sot nën udhëheqjen e Presidentes së Republikës së Kosovës, Zonjës Atifete Jahjaga, u mbajt takimi i shtatë i Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian.

Në takim ishin të pranishëm Kryeministri i Republikës së Kosovës,  Z. Hashim Thaçi, Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Z. Jakup Krasniqi, Komisioneri për Zgjerim, Z. Stefan Fule, Udhëheqësit dhe Përfaqësuesit e partive politike, z. Mustafa, z. Haradinaj, znj. Kusari – Lila dhe z. Petrovic, përfaqësuesit e sistemit të drejtësisë, Kryetari i ASHAK-ut dhe përfaqësuesit e Shoqërisë Civile.

Gjatë takimit u nënvizua progresi i agjendws Evropiane të Kosovës dhe në veçanti përmbyllja e negociatave për MSA-në. Pjesëmarrësit konfirmuan mbështetjen e tyre për agjenden Evropiane të Kosovës, si agjendë më konsensuale e vendit tonë.

Në fund të takimit, Presidentja Jahjaga, në emër të Këshillit, përgëzoi Ministren Çitaku për punën e bërë në udhëheqjen dhe përfundimin e negociatave për MSA.

Last modified: 12 Gusht, 2022

6 Responses to " Këshilli Kombëtar konfirmon avancimin me agjendën Evropiane të Kosovës "

 1. 티비위키 thotë:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/keshilli-kombetar-konfirmon-avancimin-me-agjenden-evropiane-te-kosoves/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/keshilli-kombetar-konfirmon-avancimin-me-agjenden-evropiane-te-kosoves/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/keshilli-kombetar-konfirmon-avancimin-me-agjenden-evropiane-te-kosoves/ […]

 4. … [Trackback]

  […] There you will find 93885 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/keshilli-kombetar-konfirmon-avancimin-me-agjenden-evropiane-te-kosoves/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/keshilli-kombetar-konfirmon-avancimin-me-agjenden-evropiane-te-kosoves/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/keshilli-kombetar-konfirmon-avancimin-me-agjenden-evropiane-te-kosoves/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *