Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Norvegjia e përkushtuar në zhvillimet në Kosovë dhe Rajon

6 Maj, 2014

Prishtinë, 6 maj 2014 – Ministrja e Integrimit  Evropian, Vlora Çitaku, morri pjesë në konferencën e Ambasadorëve Norvegjez që kishte për qëllim kordinimin e politikave dhe qasjes Novergjeze ndaj Kosovë dhe rajonit në përgjithësi. Me këtë rast Ministrja Çitaku foli për integrimin Evropian dhe Përspektivën zhvillimore të Kosovës

Në fjalimin e sajë Ministrja Çitaku tha se: “Kosova është rënditur në rrugën e integrimit evropian dhe se besojmë fuqishëm se kjo është rruga e duhur dhe e vetmja, në mënyrë që të ecim përpara, për të përmirësuar standardin e jetës dhe për të nxitur zhvillimin ekonomik për të mirë të gjithë qytetarëve tanë”.

Poashtu, Ministrja shtoi se:“Kosova aktualisht përfundoi negociatat e Marrëveshjes së stabilizimit dhe Asocimit (MSA). MSA do të shpie Kosovën në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe në të njëjtën kohë do të shënojë një moment historik në marrëdhëniet mes Kosovës dhe BE-së.”

Last modified: 12 Gusht, 2022

3 Responses to " Norvegjia e përkushtuar në zhvillimet në Kosovë dhe Rajon "

  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/norvegjia-e-perkushtuar-ne-zhvillimet-ne-kosove-dhe-rajon/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/norvegjia-e-perkushtuar-ne-zhvillimet-ne-kosove-dhe-rajon/ […]

  3. … [Trackback]

    […] There you will find 2138 more Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/norvegjia-e-perkushtuar-ne-zhvillimet-ne-kosove-dhe-rajon/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *