Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Delegacioni i Kosovës takohet me Mogherinin në Nju Jork

29 Shtator, 2015

Nju Jork, 29 shtator 2015 – Delegacioni kosovar në Nju Jork, pjesë e së cilit është ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku,  ka vazhduar me takime zyrtare edhe gjatë ditës së sotme, ku është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, znj. Federica Mogherini.

Duke u bazuar në rezultatet në procesin e bashkëpunimit rajonal si dhe reformat e brendshme, dhe përgjithësisht përkushtimin e Kosovës ndaj procesit të integrimit evropian, me të diskutuan për nevojën e përshpejtimit të agjendës evropiane, përmes hapave konkret që do të krijojnë marrëdhënie kontraktuale mes BE-së dhe Kosovës, si dhe mundësimin e lëvizjes së qytetarëve të Kosovës në BE pa viza.

Last modified: 11 Gusht, 2022

4 Responses to " Delegacioni i Kosovës takohet me Mogherinin në Nju Jork "

  1. … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/delegacioni-i-kosoves-takohet-me-mogherinin-ne-nju-jork/ […]

  2. I was just searching for this info for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your web site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this type of informative websites in top of the list. Usually the top web sites are full of garbage.

  3. … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/delegacioni-i-kosoves-takohet-me-mogherinin-ne-nju-jork/ […]

  4. … [Trackback]

    […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/delegacioni-i-kosoves-takohet-me-mogherinin-ne-nju-jork/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *