Integrimi Evropian

Delegacioni i Kosovës takohet me Mogherinin në Nju Jork

29 Shtator, 2015

Nju Jork, 29 shtator 2015 – Delegacioni kosovar në Nju Jork, pjesë e së cilit është ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku,  ka vazhduar me takime zyrtare edhe gjatë ditës së sotme, ku është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe të Sigurisë, znj. Federica Mogherini.

Duke u bazuar në rezultatet në procesin e bashkëpunimit rajonal si dhe reformat e brendshme, dhe përgjithësisht përkushtimin e Kosovës ndaj procesit të integrimit evropian, me të diskutuan për nevojën e përshpejtimit të agjendës evropiane, përmes hapave konkret që do të krijojnë marrëdhënie kontraktuale mes BE-së dhe Kosovës, si dhe mundësimin e lëvizjes së qytetarëve të Kosovës në BE pa viza.

Last modified: 11 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *