Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Çollaku priti në takim përfaqësuesin e UNDP-së në Kosovë

23 Janar, 2015

Prishtinë 23.01.2015 – Ministri Çollaku,priti në takim përfaqësuesin e UNDP-së në Kosovë Andre Rusell, gjatë takmit u diskutua për zhvillimet e fundit në Kosovë, proceset aktuale në raport me integrimin evropian, si  dhe tema tjera me interes për Kosovën.

Po ashtu u diskutua projektet e përbashkta që kanë pasur në të kaluarën këto dy instutucione siç janë integrimi sa më i mirë i komuniteteve Romë, Ashkali dhe Egjiptian në shoqërinë tonë, përmes implementimit të Strategjisë dhe Planit të Veprimit 2009-2015.

Çollaku e falemnderoi Rusellin për kontributin që ka dhënë UNDP në Kosovë, duke shtuar se bashkëpunimi në interes të përmirësimit të kushteve në Kosovë do të vazhdoj edhe në të ardhmën.

Nga ana e tij Rusell, duke uruar ministrin për detyren e re, u shpreh mirënjohës për përkushtimin e instutucioneve të Kosovës për të ndihmuar integrimin e të gjitha komuniteteve në Kosovë.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *