Integrimi Evropian

Zëvendës Ministrja, znj. Statovci Demaj në vizitë zyrtare në Bruksel

21 Mars, 2017

Bruksel, 21 mars 2017. – Zëvendës Ministrja për Integrim Evropian, znj. Anila Statovci-Demaj po zhvillon vizitë zyrtare në Bruksel, ku hapi takimin e parë të Nënkomitetit të Bujqësisë dhe Peshkatarisë në kuadër të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit.

Zëvendës Ministrja do të takohet me përfaqësues të nivelit të lartë të Institucioneve të BE-së. Gjatë këtyre takimeve Zëvendës Ministrja me bashkëbiseduesit do të diskutojë për proceset që ndërlidhen me reformat evropiane në kuadër të MSA, Agjendën Evropiane të Reformave si dhe hapat e fundit për procesin e liberalizimit të vizave.

Last modified: 10 Gusht, 2022

One Response to " Zëvendës Ministrja, znj. Statovci Demaj në vizitë zyrtare në Bruksel "

  1. worldwide news thotë:

    Excellent post. I will be experiencing a few of these issues as
    well..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *