Integrimi Evropian

REAGIM NDAJ NJOFTIMIT PËR KONTRATËN PËR KATËR WEB-FAQET E MIE-SË

25 Shkurt, 2020

Prishtinë, 25 Shkurt 2020 – Duke i’u falënderuar kujdestarisë së disa mediave të cilat nuk duam të besojmë se janë qëllim këqija, e në lidhje me Kontratën për shërbime, dizajnimi, krijimi dhe mirëmbajtje të web-faqeve për nevoja të MIE-së,, me Nr. Prokurimi: 218-199639-2-2-1, e daës 21.02.2020, i’u njoftojmë se:

1.Fillimisht, shuma e përgjithshme e kontratës prej 28,500.14€ është për periudhën kohore prej 36 muaj, apo tre vite 2020-2022.

2.Në këtë kontratë, nuk bëhet fjalë për shumën prej 30, 000.00 euro për një vit, por kjo për shumën vjetore prej 8,333.33 € në vit, apo afër 694.44€ në muaj.

3.Me këtë kontratë do të vazhdohet mirëmbajtja e tre (3) web-faqeve të MIE-së dhe një databaze (1), e jo siç u prononcua në media të mirëmbajtjes së vetëm një webfaqeje, e ato janë: web-faqja zyrtare e MIE-së, web-faqja e liberalizimit të vizave, web-faqja e re e MSA-së e cila është paraparë në Strategjinë për Komunikimin e Procesit të Integrimit Evropian 2019-2021 të miratuar nga Qeveria e Republikës së Kosovës me datë 15.05.2019, si dhe databaza e legjislacionit të BE-së në gjuhën shqipe, e cila buron nga marrëveshja ndërshtetërore Kosovë-Shqipëri për publikimin e akteve ligjore të BE-së në gjuhën shqipe.

4.Thirrja për aplikim të operatorëve ekonomik është bërë që në Dhjetor të vitit 2019. Sipas njoftimit zyrtar nga Sekretari i Përgjithshëm i kësaj ministrie, në aspektin ligjor lidhur me lidhjen e kësaj kontrate çdo dispozitë ligjore e procedurave të prokurimit është respektuar, i njëjti ka konfirmuar atë se nuk ka pengesa ligjore apo ndonjë parregullësi për vazhdimin e procedurës për finalizimin e lidhjes së kësaj kontratës se re.

5.Poashtu, i’u bëjmë të ditur se mirëmbajtja e këtyre web-faqeve përfshinë ‘hostimin’, emëtimin – ‘domain’, dizejnimin në tërësi, mirëmbajtjen e përgjithshme 7/24h në bazë të kërkesës së MIE-së.

Në fund, meqë çdo kontratë publikohet në web-faqe zyrtare të Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik KRPP në platformën elektronike të prokurimit e-prokurimi, kjo kontratë si dhe të gjitha të tjerat janë publike dhe objekt i shqyrtimit nga opinioni. Andaj, i inkurajojmë mediat që të përcjellin vazhdimisht ligjshmërinë e tyre dhe atë jo vetëm në MIE, por edhe në të gjitha institucionet tjera, si dhe të bëjnë prononcim dhe interpretim të drejtë të tyre, si dhe të informojnë publikun kjartë e në mënyrë koncize.

Last modified: 4 Gusht, 2022

13 Responses to " REAGIM NDAJ NJOFTIMIT PËR KONTRATËN PËR KATËR WEB-FAQET E MIE-SË "

 1. Thiis webbsite was… hhow doo I saay it? Relevant!! Finally I’ve found
  somethimg tha helped me. Thanks a lot!

 2. 137 thotë:

  Post wwriting iis akso a fun, if you be acquainted with then you ccan write if noot it is compllicated to write.

 3. Her riding it. thotë:

  Prtty nice post. I jus stumbled upon your blog aand wished to say that I have truly enjoyed surfing arround your blig posts.

  Aftewr alll I’ll be subscribing tto your rss feed aand I hope
  yoou wriite again very soon!

 4. 206 thotë:

  I coukd not refrain from commenting. Very well written!

 5. bit.ly thotë:

  Wow, thks post iis nice, mmy younger siwter is analyzing these things, so I am goiung
  too ijform her.

 6. 842 thotë:

  I’m really inspired togeyher wiith yohr wriing talents and
  also with the layout for you blog. Is this a paid subject or did you ustomize
  itt yourself? Anyway keep upp the exceklent high qquality writing, it’s uncommon to peer a
  noce weblog like this one thesee days..

 7. 541 thotë:

  Excellent post. I used to be checking continuously this blog andd
  I’m inspired! Verry useful information speciially the ultimate part :
  ) I maintain such info a lot. I ueed to bbe looking for this
  particular infgo for a very long time. Thanks aand best oof luck.

 8. 761 thotë:

  wonderful issues altogether, yyou just received a new reader.
  What may you recommend about your post thbat youu just made a few
  days in the past? Anyy sure?

 9. 202 thotë:

  Hey there! I know thhis is kinda ooff topic but I was wondering hich blog latform are you uusing foor this site?

  I’m getting fed up off Wordpreess bscause I’ve had issus with hackers and I’m
  looking aat alternatives foor anotherr platform.
  I woulod be great if youu couuld pont me iin the dirfection of a good
  platform.

 10. 078 thotë:

  If yyou aree goingg for fineat conttents liuke I do,
  onnly pay a visit this webb page every dday since it presents feaure
  contents, thanks

 11. 615 thotë:

  Hi there, I read your blopg on a regular basis. Yoour humoristic
  stylle iis awesome, keep it up!

 12. 923 thotë:

  Thankss tto mmy ather whho stated to me regarding thijs blog, thbis webb ssite iis reakly amazing.

 13. gate io giriş thotë:

  I am an investor of gate io, I have consulted a lot of information, I hope to upgrade my investment strategy with a new model. Your article creation ideas have given me a lot of inspiration, but I still have some doubts. I wonder if you can help me? Thanks.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *