Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha për 8 Mars viziton shoqatën “Thirrjet e Nënave” dhe Ferdonie Qerkezin

8 Mars, 2019

Gjakovë, 8 Mars 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me rastin e Ditës së grave, ka vizituar shoqatën “Thirrjet e nënave” dhe Ferdonie Qerkezin, në shtëpinë e saj muze. “Ju jeni zëri më autentik i dëshmisë për historinë tonë të re. Në këtë ditë, nuk mjaftojnë lulet për mbylljen e plagës Tuaj të hapur. Duhet ta gëzoni mbështetjen tonë më të madhe”, ka shkruar Ministrja Hoxha, dhe ka shtuar se “Ju jeni dëshmia e vlerës dhe çmimit të lirisë”. Ja postimi i plotë i Ministres Hoxha në rrjetin social: “Nëna e motra të nderuara, Jam me Juve këtu, me Thirrjet e nënave gjakovare dhe nënën Ferdonie Qerkezi, sepse është vendi më i ndjeshëm në atdheun tonë, për të cekur rëndësinë e nënës, në ditën që i kushtohet nënave. Ju jeni zëri më autentik i dëshmisë për historinë tonë të re. Në këtë ditë, nuk mjaftojnë lulet për mbylljen e plagës Tuaj të hapur. Duhet ta gëzoni mbështetjen tonë më të madhe. Përgjegjësit e krimit, duhet ta bëjnë zbardhjen e fatit të 1648 të pagjeturve dhe drejtësia ta thotë fjalën e vet. Ju jeni dëshmia e vlerës dhe çmimit të lirisë. Në ditën e nënave, dua ta përgëzoj secilën nga ju këtu, për zemrën Tuaj të madhe, për fuqinë e përballimit të dhimbjes dhe shpresës. Nëna e motra, Ju paçim!”

Last modified: 5 Gusht, 2022

10 Responses to " Ministrja Hoxha për 8 Mars viziton shoqatën “Thirrjet e Nënave” dhe Ferdonie Qerkezin "

 1. Kraig thotë:

  Grreetings I aam so grrateful I found your blog page, I rally folund you bby
  mistake, while I was resarching on Google foor something
  else, Anyuways I aam here now and ould just likle too sayy
  thanks a llot for a fantastic powt andd a alll round enjoyable blog (I alsao lovbe the theme/design),
  I don’t havge time to browse itt all at tthe mnute buut I have
  bookmarked it and alsso included yoir RSS feeds, sso when I hage time I will be back too
  read a llot more, Please do keep upp thee awesome work.

 2. Every weekend i used too pay a quick visit this site, for the reason that i wish for enjoyment, for the reaon that this thks web site conationbs
  tuly fastidious funny stuff too.

 3. 850 thotë:

  I every time spent mmy half an hour tto read this weblog’s
  content eeveryday alon wkth a ccup oof coffee.

 4. I do not evn now tthe way I ended up here, buut I thought tis
  post usd to be great. I don’t realiz who you might bee but certainly youu are goijng too a well-known blogger iff youu arre not already.

  Cheers!

 5. 347 thotë:

  Wow, marvelous blog layout!Hoow long ave yyou beeen blogging for?
  yoou made blogging loook easy. Thee overall lopk of your web sitre is wonderful, llet alone the content!

 6. 851 thotë:

  This iss a topic whicxh is near tto my heart… Best wishes!
  Where aare your contac detals though?

 7. Desiree thotë:

  Hey there! This post could not bbe written any better!
  Reading this post reminds mee of mmy goodd oldd room mate!

  He alwayys kept chastting about this.I will forwad this article
  to him. Faurly certain hhe will have a good read.Thank you ffor sharing!

 8. 796 thotë:

  Heyy there! I knbow this is kinda offf topic however I’d figured I’d
  ask. Would yoou be interested in exchanging links or maybe giest writing a bpog arficle oor vice-versa?
  My site afdresses a lot oof the same subjrcts as yors aand I tthink we couuld
  greatly benefit from each other. If you’re interested feel free to send mee an email.
  I look forwadd to heearing fom you! Awesome blpg by the way!

 9. 072 thotë:

  Hmmm is anyone elpse encountering problems wth the
  images on thus blog loading? I’m trying too figur outt iif
  itss a problem on my end oor if it’s thee blog.
  Any feed-back would bbe greatly appreciated.

 10. 816 thotë:

  It’s ann awesome artifle iin suupport of all thee web viewers;
  they wll take advantage from it I am sure.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *