Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha pas takimit me eurodeputetët: Presim të vlerësohet përkushtimi ynë në procesin integrues

1 Mars, 2019

Prishtinë, 1 Mars 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, mori pjesë në takimin e Delegacionit të lartë të Parlamentit Evropian, të cilit i printe David McAllister, ku u vlerësuan procesi integrues dhe marrëdhëniet e Kosovës me BE-në.

“Përkrahja më e vendosur në ndërtimin e institucioneve tona demokratike, ishte zotim i cili u dha në këtë takim tejet të mirëseardhur pas vonesave nga Këshilli i Ministrave për liberalizimin e vizave”, ka shkruar Ministrja Hoxha në rrjetin social.

Ja postimi i plotë i Ministres Hoxha në fb:

“Takimi me Delegacionin e lartë të eurodeputetëve, i udhëhequr nga Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme (AFET) njëherësh raportues për Serbinë, z. David McAllister, ishte rast për vlerësimin e proceseve integruese dhe marrëdhënieve tona me BE-në.

Eurodeputetët mirëpritën miratimin e legjislacionit të paraparë për procesin integrues, ligjet nga Agjenda Evropiane të Reformave dhe MSA-së.

Ne kemi dhënë argumente të vazhdueshme për përkushtimin tonë në fuqizimin e sundimit të ligjit, luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit si rrugë e jona pa alternativë.

Përkrahja më e vendosur në ndërtimin e institucioneve tona demokratike, ishte zotim i cili u dha në këtë takim tejet të mirëseardhur pas vonesave nga Këshilli i Ministrave për liberalizimin e vizave. Presim të vlerësohet përkushtimi ynë në procesin integrues.”

Last modified: 5 Gusht, 2022

8 Responses to " Ministrja Hoxha pas takimit me eurodeputetët: Presim të vlerësohet përkushtimi ynë në procesin integrues "

 1. … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

 3. Library thotë:

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

 5. Remington gun thotë:

  … [Trackback]

  […] Here you will find 52866 more Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

 7. Facebook thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-pas-takimit-me-eurodeputetet-presim-te-vleresohet-perkushtimi-yne-ne-procesin-integrues/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *