Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha: Liria e mediave, esenciale për të drejtat e njeriut dhe demokracinë

3 Maj, 2019

Prishtinë 3 Maj 2019 – Ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha, në ditën botërore të lirisë së mediave, ka përshëndetur përkushtimin e mediave të Kosovës, duke e vlerësuar se “liria e medias është esenciale për mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe demokracisë”.

Reformat po prodhojnë rezultate, ka shkruar Ministrja në rrjetin social.

Ja postimi i Ministres Hoxha në fb:

“Në Ditën Botërore të lirisë së mediave, përshëndes përkushtimin e mediave tona si shtyllë e katërt e demokracisë. Liria e medias është esenciale për mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe demokracisë.

Republika e Kosovës nga Reporterët pa kufi (Reporters without borders), është renditur në vendin e 75, krahasuar me vitin 2017, jemi për 4 vende më lart. Me këtë renditje, jemi më së larti në rajon dhe përpara disa shteteve anëtare të BE-së.

Reformat po prodhojnë rezultate!

https://rsf.org/en/ranking

Last modified: 5 Gusht, 2022

One Response to " Ministrja Hoxha: Liria e mediave, esenciale për të drejtat e njeriut dhe demokracinë "

  1. usdt판매 thotë:

    … [Trackback]

    […] Here you will find 37626 additional Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-liria-e-mediave-esenciale-per-te-drejtat-e-njeriut-dhe-demokracine/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *