Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku, priti një grup të hulumtuesve për diplimaci digjitale nga Universiteti i Kolombisë

27 Mars, 2014

Prishtinë, 27 mars 2014. Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, ka pritur sot një grup të hulumtuesëve për diplomaci digjitale nga Universiteti i Kolombisë, të cilët po qëndrojnë në Kosovë si pjesë e një projekti të partneritetit në mes Columbia Universitey “Shkolla për marrëdhenjë ndërkombëtare dhe çështje publike” dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme, për të  hulumtuar nga afër përdorimin e rrjeteve sociale si formë e Diplomacisë Digjitale në Kosovë dhe më gjërë. Me këtë rast, Ministrja Çitaku bëri një prezantim të shkurtër për punën e Ministrisë së Intergimit Evropian, dhe agjendës së saj evropiane, si dhe për prespektivën e gjithë rajonit drejtë Bashkimit Evropian, më pas minsitrja Çitaku  duke folur për përdorimin dhe rëndësinë e rrjeteve sociale si mjet i komunikimit tha se “Duhet pranuar se disa media sociale si Facebook, YouTube dhe Twitter kanë bërë një formë të revolucionit social në të gjithë globin, por ajo që mbetet më e rëndesishme është se kanë lidhur njerëzit mes vete”

Last modified: 15 Gusht, 2022

7 Responses to " Ministrja Çitaku, priti një grup të hulumtuesve për diplimaci digjitale nga Universiteti i Kolombisë "

 1. … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

 4. … [Trackback]

  […] There you will find 20813 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

 6. ผลบอล thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

 7. … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-priti-nje-grup-te-hulumtuesve-per-diplimaci-digjitale-nga-universiteti-i-kolombise/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *