Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku në drekë pune me Ministren Italiane, Bonino

19 Qershor, 2013

Prishtinë, 19 qërshor 2013 – Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku organizoi një drekë pune ku takoi Ministren Italiane të Punëve të Jashtme Znj. Emma Bonino dhe disa deputete të Kuvendit të Kosovës ku diskutuan sfidat dhe të ardhmen e Kosovës në rrugës e saj drejt integrimit Evropian dhe zhvillimt të vendit. Zhvillimet aktuale politike në Kosovë dhe rajon, por edhe bashkëpunimin mes Kosovës dhe Italisë.

Në takim morrën pjesë, përveç Ministres Bonino, Drejtori Gjeneral për Bashkimin Evropian Z. Luigi Mattiolo, Ambasadori Italian në Kosovë Z. Michael Giffoni, Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Itali, Znj. Bukurije Xhombalaj, Zëvendës Ministri për Integrim Evropian, Z. Gëzim Kasapolli, Zëvendës Ministri i Punëve Jashtme Z. Petrit Selimi, dhe deputetet nga Kuvendi i Kosovës, Znj. Flora Brovina, Znj. Donika Kadaj – Bujupi, Znj. Alma Lama, si dhe Znj. Vjosa Osmani.

 

Last modified: 16 Gusht, 2022

2 Responses to " Ministrja Çitaku në drekë pune me Ministren Italiane, Bonino "

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 1403 additional Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-ne-dreke-pune-me-ministren-italiane-bonino/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-ne-dreke-pune-me-ministren-italiane-bonino/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *