Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Çitaku morri pjesë në hapjen e ekspozitës ‘Pse Unë’

26 Qershor, 2014

Prishtinë 26 qershor 2014 – 12 gra të moshuara punuan mbi 50 piktura artistike të cilat prezentojnë gjendjen e grave në rrethana të luftës dhe pasojat pas përjetimeve të krimeve dhe dhunës gjatë luftës në Kosovë. Kjo ekspozitë e pikturave është një pjesë e rëndësishme e ngritjes së vetëdijes së opinionit publik për pasojat e bartura nga dhuna seksuale ndaj grave dhe vajzave gjatë luftës në Kosovë dhe paraqet rëndesinë e përkrahjës nga ana e familjes dhe shoqerisë.

Last modified: 12 Gusht, 2022

2 Responses to " Ministrja Çitaku morri pjesë në hapjen e ekspozitës ‘Pse Unë’ "

  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-citaku-morri-pjese-ne-hapjen-e-ekspozites-pse-une/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *