Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Ahmetaj e priti në takim lamtumirës Ambasadorin Slloven, Majhem

18 Korrik, 2017

Prishtinë, 18 Korrik 2017 – Ministrja e Integrimit Evropian, Mimoza Ahmetaj priti sot në takim lamtumirës Ambasadorin në largim të Sllovenisë në Kosovë, SH.E.T. Miljan Majhem.

Gjatë takimit u bisedua për progresin që Kosova e ka bërë në procesin integrues në BE, që nga koha kur Ambasadori ka ardhur me mision në Kosovë, siç është MSA dhe qasja e Kosovës në programet e BE-së, por poashtu edhe në përmbushjen e kritereve për Liberalizim të Vizave.

Me këtë rast, Ministrja Ahmetaj ka falënderuar Ambasadorin Majhen për kontributin e tij personal dhe të Sllovenisë për përkrahjen e vazhdueshme që Sllovenia po e tregon në raport me Kosovën, ndër të tjera edhe në avancimin me agjendën evropiane.

Ndër të tjera, ministrja tha se: “Kosova dhe Sllovenia kanë bashkpunim të shkëlqyer ndërmjet vete. Për Kosovën, Sllovenia është vend nga i cili kemi marrë përvoja në vazhdimësi për procesin e integrimeve euroatlantike”.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

5 Responses to " Ministrja Ahmetaj e priti në takim lamtumirës Ambasadorin Slloven, Majhem "

 1. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-e-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadorin-slloven-majhem/ […]

 2. Web Hosting thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-e-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadorin-slloven-majhem/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-e-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadorin-slloven-majhem/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-e-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadorin-slloven-majhem/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-ahmetaj-e-priti-ne-takim-lamtumires-ambasadorin-slloven-majhem/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *