Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Reka priti themeluesin e Fondit Arsimor Kosovar-Amerikan

11 Mars, 2020

Prishtinë, 11 Mars 2020 –  Ministri i Integrimit Evropian, z. Blerim Reka priti në takim themeluesin e Fondit Arsimor Kosovar – Amerikan (KAEF), z. Dale Pfeiffer, me të cilin biseduan për kontributin e këtij fondi në krijimin e kuadrove të reja të Kosovës duke i’u mundësuar studime të avancuara universitare nëpër universitetet prestigjioze amerikane.

Nga ky fond deri më sot janë arsimuar 106 kosovar të cilët kontribuojnë sot në nivel politik, administratë publike, si dhe në sektorin privat të vendit.

Në takim u diskutua mbi modalitetet për zhvillimin e bashkëpunimit ndërmjet fondit KAEF dhe kontributit të Qeverisë së Kosovës.

Në vijim, palët u pajtuan për vazhdimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimit të aktiviteteve me të gjithë akterët që janë pjesë e arsimit dhe përkrahjes në këtë proces.

Last modified: 4 Gusht, 2022

5 Responses to " Ministri Reka priti themeluesin e Fondit Arsimor Kosovar-Amerikan "

 1. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-themeluesin-e-fondit-arsimor-kosovar-amerikan/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-themeluesin-e-fondit-arsimor-kosovar-amerikan/ […]

 3. 20bet thotë:

  Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

 4. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-themeluesin-e-fondit-arsimor-kosovar-amerikan/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-themeluesin-e-fondit-arsimor-kosovar-amerikan/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *