Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Reka priti në takim Ambasadoren Kroate, Danijela Barišić

7 Shkurt, 2020

Prishtinë, 7 Shkurt 2020 – Ministri i Integrimit Evropian, Z. Blerim Reka priti në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Znj. Danijela Barišić, pasi që Kroacia kryeson me BE-në.

Takimi u mbajt në frymën e bashkëpunimit dhe të koordinimit për prioritetet kyçe dhe perspektivën evropiane të Kosovës.

Ambasadorja Barišić njoftoi Ministrin Reka për prioritetet e zgjerimit dhe përgatitjet e Kroacisë si udhëheqëse e Samitit të Zagrebit që organizohet në maj.

Me këtë rast Ministri Reka, potencoi rëndësinë e koordinimit të përbashkët dhe kërkoi mbështetje nga Kroacia si vend mik i Kosovës, për dinamizëm të Agjendës Evropiane, respektivisht për finalizim të liberalizimit të vizave për Kosovën, si prioritet afatshkurtër, ndërsa në aspektin afatgjatë, avancimin e administratës së Kosovës për aplikim për statusin kandidat në BE.

Më tutje, gjatë takimit u ri konfirmua bashkëpunimi dhe u diskutua për avancimin e potencialit në marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy vendeve tona.

Last modified: 5 Gusht, 2022

11 Responses to " Ministri Reka priti në takim Ambasadoren Kroate, Danijela Barišić "

 1. One thing I want to say is the fact that car insurance termination is a dreadful experience and if you are doing the proper things like a driver you simply won’t get one. Some people do have the notice that they are officially dropped by their own insurance company and several have to scramble to get further insurance after a cancellation. Inexpensive auto insurance rates are frequently hard to get after the cancellation. Knowing the main reasons with regard to auto insurance cancelling can help individuals prevent losing one of the most vital privileges out there. Thanks for the tips shared through your blog.

 2. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 7. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 8. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 9. … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 10. … [Trackback]

  […] Here you can find 58996 more Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-reka-priti-ne-takim-ambasadoren-kroate-danijela-barisic/ […]

 11. Ladarrius thotë:

  I’ve learn some just right stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
  I wonder how much attempt you put to make this sort of fantastic
  informative web site.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *