Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku takon Drejtorin për Ballkanin Perëndimor të Komisionit Evropian z. Jean-Éric Paquet

17 Dhjetor, 2014

Bruksel. 17 dhjetor 2014 – Në kuadër  të vizitës së tij në Bruksel Ministri  Çollaku ka zhvilluar takim me z. Jean-Éric Paquet, Drejtorin për Ballkanin Perendimor nga Drejtorati i Përgjithshëm për Politikën Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatave për Zgjerim në Komisionin Evropian.

Gjatë takimit, Ministri Çollaku foli me bashkëbiseduesin  për të gjitha çështjet teknike të procesit të integrimit Evropian, dhe për agjendën e reformave për vitet e ardhshme. Ata diskutuan më gjerësisht rreth Marrëveshjes Stabilizim Asocim ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, mbështetjen Financiare të BE-së ndaj Kosovës në kuadër të Instrumentit të Para-Anëtarsimit (IPA), si dhe reformat në fushën e sundimit të ligjit dhe çështje tjera të ndërlidhura me procesin e liberalizimit të vizave.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

5 Responses to " Ministri Çollaku takon Drejtorin për Ballkanin Perëndimor të Komisionit Evropian z. Jean-Éric Paquet "

 1. turners thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takon-drejtorin-per-ballkanin-perendimor-te-komisionit-evropian-z-jean-eric-paquet/ […]

 2. 다시보기 thotë:

  … [Trackback]

  […] Here you will find 17870 more Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takon-drejtorin-per-ballkanin-perendimor-te-komisionit-evropian-z-jean-eric-paquet/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takon-drejtorin-per-ballkanin-perendimor-te-komisionit-evropian-z-jean-eric-paquet/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-takon-drejtorin-per-ballkanin-perendimor-te-komisionit-evropian-z-jean-eric-paquet/ […]

 5. Amazing! Its truly remarkable paragraph, I have got much clear idea concerning from this post.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *