Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Çollaku priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë

26 Dhjetor, 2014

Prishtinë, 26. dhjetor 2014 – Ministri për Integrim Europian Bekim Çollaku priti në një takim Ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Songül OZAN.

Ministri Çollaku, gjatë takimit njoftoi ambasadoren rreth punës, prioriteteve të MIE’së duke e venë theksin kryesor në procesin e liberalizimit te vizave dhe nënshkrimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit.

Temë diskutimi ishte edhe fuqizimi i bashkëpunimit bilateral ndërmjet Kosovës dhe Turqisë në projekte të përbashkëta të interesit reciprok ndërshtetror.

Ministri Çollaku u shpreh mirënjohës për vizitën e ambasadores turke dhe për vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Turqisë.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

3 Responses to " Ministri Çollaku priti ambasadoren e Turqisë në Kosovë "

  1. … [Trackback]

    […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ambasadoren-e-turqise-ne-kosove/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ambasadoren-e-turqise-ne-kosove/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-priti-ambasadoren-e-turqise-ne-kosove/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *