Integrimi Evropian

Ministri Çollaku informon ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së mbi përmbushjen e tetë rekomandimeve të fundit në procesin e liberalizimit të vizave

3 Shkurt, 2016

Prishtinë, 3 shkurt 2016 – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, është takuar sot me ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së, me ftesë të Zyrës së BE-së në Kosovë.

Gjatë këtij takimi ministri Çollaku, ka informuar ambasadorët, rreth përmbushjes së tetë rekomandimeve të fundit në procesin e  liberalizimit të vizave dhe hapave të radhës që priten, në javët e ardhshme.

Ndërsa ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së, kanë vlerësuar përkushtimin e  institucioneve kosovare përgjatë gjithë procesit duke konfirmuar mbështetjen e shteteve të tyre përkatëse në këtë drejtim.

 

Last modified: 11 Gusht, 2022

One Response to " Ministri Çollaku informon ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së mbi përmbushjen e tetë rekomandimeve të fundit në procesin e liberalizimit të vizave "

  1. j molly song, thotë:

    … [Trackback]

    […] Here you can find 34362 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-collaku-informon-ambasadoret-e-shteteve-anetare-te-be-se-mbi-permbushjen-e-tete-rekomandimeve-te-fundit-ne-procesin-e-liberalizimit-te-vizave/ [.…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *