Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Kosova dhe Turqia do të thellojnë bashkëpunimin bilateral

22 Prill, 2014

Prishtinë, 22 prill 2014 – Ministrja Çitaku ka pritur sot në takim  Kryetarin e Komisionit Parlamentar për Harmonizim me BE-në  të Republikës së Turqisë  z. Mehmet Sayım Tekelioğlu.
Ministrja Çitaku e ka njoftuar  z.Tekeliogu  për progresin që po arrihet në Kosovë, në fushën e integrimeve evropiane në veçanti, por  edhe  në forcimin e gjithanshëm të shtetësisë.

Ministrja Çitaku dhe z.Tekelioğlu  gjatë takimit  janë fokusuar në forcimin e mëtutjeshëm të bashkëpunimit bilateral, duke shprehur vullnetin e dyanshëm për fuqizimin e shkëmbimeve në fushat  e Integrimit  të Kosovës drejtë bashkimit  Evropian.

Ministrja Çitaku foli edhe për fuqizimin e mëtutjeshëm të subjektivitetit ndërkombëtar të Kosovës, përmes njohjeve dhe anëtarësimit në organizatat ndërkombëtare, duke vlerësuar përkrahjen turke në këtë drejtim.

Më tutje, gjatë takimit është   biseduar edhe për proceset e fundit në rajon dhe më gjerë.

z. Mehmet Sayım Tekelioğlu ka vlerësuar të arriturat në Kosovë, duke shprehur përkrahjen e Turqisë për avancimin e gjithanshëm të proceseve.

 

Last modified: 12 Gusht, 2022

4 Responses to " Kosova dhe Turqia do të thellojnë bashkëpunimin bilateral "

 1. 티비위키 thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-turqia-do-te-thellojne-bashkepunimin-bilateral/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-turqia-do-te-thellojne-bashkepunimin-bilateral/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More Info here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-turqia-do-te-thellojne-bashkepunimin-bilateral/ […]

 4. naakte tieten thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/kosova-dhe-turqia-do-te-thellojne-bashkepunimin-bilateral/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *