Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Çollaku vlerëson angazhimin e institucioneve në plotësimin e rekomandimeve të fundit për liberalizim

25 Mars, 2016

Prishtinë, 25 mars 2016 – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, është takuar sot me  përfaqësues të institucioneve përgjegjëse për zbatimin e tetë rekomandimeve të fundit në kuadër të procesit të liberalizmit të vizave.

Duke vlerësuar punën e tyre të jashtëzakonshme në plotësim të këtyre kritereve, ministri i ka falënderuar për angazhimin lidhur me misionin e fundit vlerësues në këtë proces.

“Më lejoni të ju falënderoj për përkushtimin e demonstruar në zbatimin e 8 rekomandimeve të mbetura në procesin e liberalizimit të vizave dhe sidomos në angazhimet rreth organizimit të misionit vlerësues të cilin e kishim në Kosovë gjatë javës së kaluar. Prezantimet dhe informatat e ofruara nga ana e juaj gjatë takimeve të zhvilluara me ekspertët e shteteve anëtare të BE-së dhe Komisionit Evropian, ju kanë mundësuar këtyre të fundit të kenë një vlerësim gjithëpërfshirës dhe gjithsesi pozitiv”, ka theksuar ministri Çollaku.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

5 Responses to " Çollaku vlerëson angazhimin e institucioneve në plotësimin e rekomandimeve të fundit për liberalizim "

 1. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/collaku-vlereson-angazhimin-e-institucioneve-ne-plotesimin-e-rekomandimeve-te-fundit-per-liberalizim/ […]

 2. I’m really enjoying the design and layout of your website.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out
  a designer to create your theme? Exceptional work!

 3. You need to be a part of a contest for one of the highest quality blogs on the web.
  I most certainly will recommend this site!

 4. … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/collaku-vlereson-angazhimin-e-institucioneve-ne-plotesimin-e-rekomandimeve-te-fundit-per-liberalizim/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/collaku-vlereson-angazhimin-e-institucioneve-ne-plotesimin-e-rekomandimeve-te-fundit-per-liberalizim/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *