Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Zëvendës Ministrja Statovci-Demaj vizitoj “Qendrën për Promovimin e Drejtave te Grave” në Drenas

2 Nëntor, 2016

Drenas 29 Nëntor 2016 – Në kuadër të shënimit të Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Gruas – 25 Nëntori, dhe 16 Ditët e Aktivizmit Zëvendës Ministrja Anila Statovci-Demaj vizitoj “Qendrën për Promovimin e Drejtave te Grave” në Drenas të udhëhequr nga znj. Kadire Tahiraj. Zëvendës Ministrja Statovci-Demaj u njoftua në detaje për punën e qendrës e cila për momentin kujdeset për 120 gra të dhunuara gjate luftës si dhe disa gra të tjera të dhunuara fizikisht pas luftës si dhe për misionin e saj i cili është përmisimi i të drejtave njerëzorë të gruas, sidomos ato që kanë përjetuar trauma gjate luftës, duke i ofruar ndihmë të drejtpërdrejt, rehabilitim, mirëqenie, aktivitet të ndryshme, duke u munduar që sado pak të ndryshohet jeta dhe përditshmëria e tyre. Me këtë rast Zëvendës Ministrja Statovci-Demaj shprehi gatishmërinë për të ndihmuar Qendrën  për Promovimin e Drejtave të Grave dhe i përgëzoi për punën që kjo qendër bënë në vazhdimësi në përmisimin  e nevojave dhe të drejtave të tyre.

Last modified: 10 Gusht, 2022

4 Responses to " Zëvendës Ministrja Statovci-Demaj vizitoj “Qendrën për Promovimin e Drejtave te Grave” në Drenas "

 1. go x scooter thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministrja-statovci-demaj-vizitoj-qendren-per-promovimin-e-drejtave-te-grave-ne-drenas/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministrja-statovci-demaj-vizitoj-qendren-per-promovimin-e-drejtave-te-grave-ne-drenas/ […]

 3. Fysio Dinxperlo thotë:

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/zevendes-ministrja-statovci-demaj-vizitoj-qendren-per-promovimin-e-drejtave-te-grave-ne-drenas/ […]

 4. Chanel Ferster thotë:

  I used to be recommended this web site through my cousin. I am now not certain whether or not this publish is written by way of him as no one else understand such certain approximately my problem. You are amazing! Thanks!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *