Integrimi Evropian

Shpallen përfituesit e projekteve për subvencionim nga MIE

27 Mars, 2017

Prishtinë, 27 mars 2017 – Sot, Zëvendës Ministrja e Integrimit Evropian, Znj. Anila Statvoci -Demaj priti në takim përfituesit e projekteve të subvencioneve të cilët do ti kontribuojnë ngritjes së vetëdijes së qytetarëve për procesin e integrimit evropian.

Si çdo vit me radhë, Ministria e Integrimit Evropian edhe këtë vit ka shpallur ftesën publike për subvencionimin e projekteve në fushën e integrimit Evropian.

Zëvendës Ministrja Statovci – Demaj, theksoi se MIE ka një buxhet shumë të kufizuar në kuadër të subvencionimit të projekteve por gjithnjë shqyrtohet mundësia e përzgjedhjes së projekteve inovative që përkundër shumës së vogël financiare kanë ndikim të madh në sensibilizimin e qytetarevë për procesin e integrimit Evropian.

Znj. Statovci -Demaj tha se: “Në kuadër të këtij raundi të projekteve kemi pasur një interesim të madh të shoqërisë civile, me ç’rast kemi pranuar 153 projekte për subvencionim. Duke pasur parasysh konkurrencën e jashtëzakonshme, ka qenë vështirë të bëhet përzgjedhja e 12 projekteve më të mira, por që komisioni përzgjedhës është përcaktuar për projektet që do të ofrojnë efektin maksimal në ngritjen e vetëdijës së qytetarëve për temat e Integrimit Evropian të republikës së Kosovës.”

Ajo i uroi përfituesit për punën dhe mundin e investuar në përgaditjen e projekteve dhe i ftoi që edhe në të ardhmen të kenë bashkëpunime të tilla dhe të rritet interesimi i shoqërisë civile për të qenë pjesë sa më aktive e procesit të integrimit evropian.

 

Në linkun në vijim gjeni të bashkangjitur listën e përfituesve të projekteve për subvencionim nga MIE: #Linku 

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

2 Responses to " Shpallen përfituesit e projekteve për subvencionim nga MIE "

 1. sepornews thotë:

  I’ve been surfing on-line more than three hours nowadays, yet I by no means found any attention-grabbing article like yours.

  It’s lovely value enough for me. In my view,
  if all web owners and bloggers made just right content as you probably did, the net
  will be a lot more helpful than ever before.

 2. … [Trackback]

  […] Here you can find 16474 more Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/shpallen-perfituesit-e-projekteve-per-subvencionim-nga-mie/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *