Integrimi Evropian

Përvoja kroate e rëndësishme për Kosovën në zbatimin e MSA-së

3 Mars, 2016

Prishtinë, 3 mars 2016 – Zëvendësministri i Integrimit Evropian z. Ramadan Ilazi zhvilloi sot një takim me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë znj.Marija Kapitanović dhe sekretarin e parë z.Mladen Glavina.
Zv.ministri Ilazi ka falënderuar ambasadoren Kapitanović për bashkëpunimin dhe mbështetjen  e vazhdueshme që ka ofruar Republika e Kroacisë për Kosovën, në veçanti në procesin e Integrimit Evropian.

Gjatë takimit zv.Ministri Ilazi diskutoi për çështje të Marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit (MSA), përgatitjet që po bëjnë institucionet e Kosovës në implementimin e MSA-së, duke theksuar që Kosova ka nevojë për përvojën dhe ekspertizën kroate në zbatimin e MSA-së.

Në anën tjetër, ambasadorja Kapitanović shprehi gatishmërinë e Qeverisë së Kroacisë për bashkëpunim të mëtutjeshëm. Rrjedhimisht zv.Ministri Ilazi dhe ambasadorja Kapitanović u dakorduan për një sërë takimesh me fokus të veçantë konkretizimin e bashkëpunimit në zbatimin e MSA-së.

 

Last modified: 10 Gusht, 2022

4 Responses to " Përvoja kroate e rëndësishme për Kosovën në zbatimin e MSA-së "

 1. Dividend thotë:

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/pervoja-kroate-e-rendesishme-per-kosoven-ne-zbatimin-e-msa-se/ […]

 2. … [Trackback]

  […] There you will find 62070 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/pervoja-kroate-e-rendesishme-per-kosoven-ne-zbatimin-e-msa-se/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/pervoja-kroate-e-rendesishme-per-kosoven-ne-zbatimin-e-msa-se/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Here you will find 5763 additional Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/pervoja-kroate-e-rendesishme-per-kosoven-ne-zbatimin-e-msa-se/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *