Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha: Të punojmë që të jemi sa më afër vlerave evropiane

9 Maj, 2018

Prishtinë, 9 Maj 2018 – Pas përmbylljes së aktiviteteve treditore, kushtuar Ditës së Evropës, ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka theksuar se “secili nga ne, duhet të angazhohemi që vitin e ardhshëm kur shënojmë Ditën e Evropës, vendi ynë, Kosova, të jetë më afër Bashkimit Evropian edhe me punë edhe me vepra”.

Ja postimi i Ministres Hoxha në rrjetin social”Ditën e tretë të shënimit të Ditës së Evropës, kemi filluar me ecjen në Sheshin e kryeqytetit me ambasadorë dhe përfaqësues të BE-së.

Aty na priti një performancë e këndshme, ku nga të rinjtë u ekzekutua Himni i Evropës. Koncerti i “Okarinës” nga fëmijët në shesh, na frymëzoi për të ardhmen e ndritur të vendit tonë! Së bashku me mysafirët, kemi vizituar Panairin e grave ndërmarrëse, të cilat meritojnë mirënjohje të veçantë. Për nder të Ditës së Evropës, pas konkursit, kemi shpërblyer punimet më të suksesshme të nxënësve dhe storiet e gazetarëve, kushtuar kësaj dite.

Në fund, kemi dhënë edhe mirënjohje për gratë ndërmarrëse, pjesëmarrëse në Panair. Falënderoj të gjithë ata që u angazhuan që kjo ditë të shënohet sa më mirë, gratë ndërmarrëse, të rinjtë, nxënësit dhe mediet! Secili nga ne, duhet të angazhohemi që vitin e ardhshëm kur shënojmë Ditën e Evropës, vendi ynë, Kosova, të jetë më afër Bashkimit Evropian edhe me punë edhe me vepra!

Gëzuar Dita e Evropës!

Last modified: 9 Gusht, 2022

7 Responses to " Ministrja Hoxha: Të punojmë që të jemi sa më afër vlerave evropiane "

 1. y2mate thotë:

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-te-punojme-qe-te-jemi-sa-me-afer-vlerave-evropiane/ […]

 2. 다시보기 thotë:

  … [Trackback]

  […] Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-te-punojme-qe-te-jemi-sa-me-afer-vlerave-evropiane/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Here you can find 31998 additional Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-te-punojme-qe-te-jemi-sa-me-afer-vlerave-evropiane/ […]

 4. Good blog post. Things i would like to bring up is that personal computer memory should be purchased when your computer still can’t cope with that which you do by using it. One can deploy two RAM boards containing 1GB each, in particular, but not certainly one of 1GB and one with 2GB. One should check the manufacturer’s documentation for one’s PC to be sure what type of ram is essential.

 5. … [Trackback]

  […] Here you will find 9883 additional Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-te-punojme-qe-te-jemi-sa-me-afer-vlerave-evropiane/ […]

 6. NAGA GAMES thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-te-punojme-qe-te-jemi-sa-me-afer-vlerave-evropiane/ […]

 7. her response thotë:

  … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-te-punojme-qe-te-jemi-sa-me-afer-vlerave-evropiane/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *