Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha: Kosova të përfshihet në planet për zgjerim të BE-së

16 Tetor, 2017

Podgoricë, 16 Tetor 2017 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me ftesë të homologut malazez, Pejoviq, po merr pjesë në shënimin e 10 vjetorit të nënshkrimit të MSA-së, në mes të Malit të Zi dhe BE-së.

Ministrja Hoxha mori pjesë në panelin për perspektivën evropiane të vendeve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë panel, Ministrja Hoxha theksoi rëndësinë e implementimit të MSA-së dhe reformat që po ndërmerr Kosova në këtë drejtim.

Po ashtu, Ministrja Hoxha vuri theks të veçantë në perspektivën evropiane të Kosovës dhe bëri thirrje që Kosova të trajtohet njësoj si vendet tjera të Ballkanit Perëndimor dhe të përfshihet në planet për zgjerim të BE-së.

– See more at: https://www.mei-ks.net/sq/lajmet-mei/ministrja-hoxha-kosova-t-prfshihet-n-planet-pr-zgjerim-t-be-s#sthash.GT6FShau.dpuf

Last modified: 9 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministrja Hoxha: Kosova të përfshihet në planet për zgjerim të BE-së "

 1. … [Trackback]

  […] Here you can find 69069 more Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kosova-te-perfshihet-ne-planet-per-zgjerim-te-be-se/ […]

 2. KIU-Library thotë:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kosova-te-perfshihet-ne-planet-per-zgjerim-te-be-se/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kosova-te-perfshihet-ne-planet-per-zgjerim-te-be-se/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Here you will find 25892 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kosova-te-perfshihet-ne-planet-per-zgjerim-te-be-se/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *