Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha kërkon angazhim të shtuar për Kornizën Investuese të Ballkanit Perëndimor

13 Korrik, 2018

Prishtinë, 13 Korrik 2018 – Ministrja Hoxha theksoi se deri më 7 shtator 2018 do të ketë afat për të aplikuar në rundin e 20-të të asistencës teknike të Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor (WBIF), ndërsa për rundin e 4-të të granteve investive, afati është deri më 30 nëntor 2018.Në Takimin e 8-të, të Këshillit Kombëtar të Investimeve, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka diskutuar rreth dizajnimit dhe ridizajnimit të Listës Prioritare të Projekteve (LPP).

 

“Deri më datën 7 shtator 2018 do të ketë afat për të aplikuar në rundin e 20-të të asistencës teknike të Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor (WBIF), ndërsa për rundin e 4-të të granteve investive deri më 30 nëntor 2018”, theksoi Ministrja Hoxha duke shtuar se Ministria do të kujdeset për t’u siguruar që aplikimet të kryhen me kohë, synimin e Ministrisë që të krijohet një sinergji sa më e madhe ndërmjet instrumenteve të ndryshme financiare.

 

Prandaj, duke pasur parasysh nisjen e programimit të IPA 2019 dhe IPA 2020, theksoi Ministrja Hoxha, ju ftoj që gjatë aplikimit me projekte në kuadër të WBIF, të merret parasysh mundësia e kombinimit të fondeve, ku një pjesë do të mund të jepeshin nga IPA dhe pjesa tjetër nga instrumentet e tjera, duke përfshirë edhe donatorët bilateralë.

 

Last modified: 8 Gusht, 2022

4 Responses to " Ministrja Hoxha kërkon angazhim të shtuar për Kornizën Investuese të Ballkanit Perëndimor "

 1. hey there and thank you for your info ? I?ve certainly picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical points using this site, as I experienced to reload the web site lots of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my e-mail and could look out for a lot more of your respective interesting content. Ensure that you update this again soon..

 2. … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kerkon-angazhim-te-shtuar-per-kornizen-investuese-te-ballkanit-perendimor/ […]

 3. health tests thotë:

  … [Trackback]

  […] Here you can find 74384 more Info on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kerkon-angazhim-te-shtuar-per-kornizen-investuese-te-ballkanit-perendimor/ […]

 4. … [Trackback]

  […] There you can find 75834 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-kerkon-angazhim-te-shtuar-per-kornizen-investuese-te-ballkanit-perendimor/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *