Integrimi Evropian

Ministri Çollaku do të takoj zyrtarë të lartë shtetëror të Danimarkës

9 Dhjetor, 2015

Prishtinë, 9 dhjetor 2015 – Ministri i Integrimit Evropian, z. Bekim Çollaku, udhëton sot për në Kopenhagë, ku do të zhvilloj takim pune me ministrin e Punëve të Jashtme të Danimarkës, z. Kristian Jensen.

Me ministrin danez do të diskutoj për integrimin evropian të Kosovës si dhe zhvillimet dhe marrëdhëniet rajonale në Ballkanin Perëndimor.

 

Last modified: 11 Gusht, 2022

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *