Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministri Beqaj merr pjesë në Forumin Strategjik te Bledit në Slloveni

29 Gusht, 2012

Ministri i Integrimit Evropian, Besim Beqaj merr pjesë në Forumin Strategjik te Bledit i cili do të mbahen më 29 dhe 30 gusht ne Bled të Sllovenisë.
Në punimet e Forumit marrin pjesë zyrtarët më të lartë të Sllovenisë në krye me kryetarin Danilo Turk, shumica e ministrave të punëve të jashtme të shteteve të Ballkanit dhe përfaqësuesit e organizatave te ndryshme prestigjioze ndërkombëtare.
Ministri Beqaj do të merr pjesë në panelin “Besimi në Ballkan” në të cilin do të flasin edhe ministrat punëve të jashtme të Bosnjës dhe Hercegovinës. Kroacisë dhe Maqedonisë.

Ministri Beqaj do të ketë takime të ndara me ministrat e punëve të jashtme të Bullgarisë, Nikolaj Mladenov,  Kroacisë, Gordan Jandrokoviq dhe Sllovenisë, Samjuel Zhbogar.
Ndryshe gjatë katër viteve të fundit, Forumi Strategjik i Bledit është shfaqur si një mbledhje të rëndësishme vjetore e mendimtarëve të mëdha nga sfera e politikës, industrisë, si dhe akademikë nga Europa, Europa Juglindore dhe më gjerë.

Me titullin “Outlook globale për dekadën e ardhshme”, Forumi i Bledit do të trajtojë disa nga sfidat kryesore të dekadës.

Last modified: 17 Gusht, 2022

6 Responses to " Ministri Beqaj merr pjesë në Forumin Strategjik te Bledit në Slloveni "

 1. … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-beqaj-merr-pjese-ne-forumin-strategjik-te-bledit-ne-slloveni/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-beqaj-merr-pjese-ne-forumin-strategjik-te-bledit-ne-slloveni/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Here you can find 37675 more Info to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-beqaj-merr-pjese-ne-forumin-strategjik-te-bledit-ne-slloveni/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-beqaj-merr-pjese-ne-forumin-strategjik-te-bledit-ne-slloveni/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Here you will find 82995 more Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-beqaj-merr-pjese-ne-forumin-strategjik-te-bledit-ne-slloveni/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Here you will find 14061 additional Information to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministri-beqaj-merr-pjese-ne-forumin-strategjik-te-bledit-ne-slloveni/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *