Integrimi Evropian

Integrimi Evropian

Ministrja Hoxha, mirëpret përkrahjen nga Belgjika për procesin integrues

11 Tetor, 2017

Prishtinë, 11 Tetor 2017 – Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pritur në takim, ambasadorin jorezident të Mbretërisë së Belgjikës për Republikën e Kosovës, Francois Bontemps, me ç’rast u ritheksua bashkëpunimi i shkëlqyer ndërmjet dy vendeve.

Ministrja Hoxha e falënderoi Ambasadorin për përkrahjen e deritashme dhe mirëpret thellimin e bashkëpunimit me Belgjikën, për procesin integrues dhe zbatimin e prioriteteve të kësaj Ministrie.

“Kosova dhe Belgjika kanë bashkëpunim të shkëlqyer në rrafshin politik dhe ekonomik. Mirëpresim mbështetje nga shteti belg edhe në procesin e anëtarësimeve në organizata ndërkombëtare dhe në agjendën integruese evropiane”, theksoi Ministrja Hoxha.

Ambasadori jorezident i Belgjikës për Kosovën, Francois Bontemps ka theksuar se Kosova dhe Belgjika kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme diplomatike. Ai ofroi mbështetje në procesin integrues të Kosovës, aspektet e veçanta të prioriteteve të zbatimit të MSA-së dhe anëtarësimit në organizata ndërkombëtare dhe agjendën evropiane.

Përvojat e procesit integrues, u tha në takim, kanë rëndësi për Kosovën sepse Belgjika duke qenë një nga aktorët qenësor të këtij organizmi që aspiron Kosova, mund t’i ofroj mbështetje procesit duke e lehtësuar dhe përkrahur atë.

Last modified: 9 Gusht, 2022

5 Responses to " Ministrja Hoxha, mirëpret përkrahjen nga Belgjika për procesin integrues "

 1. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-perkrahjen-nga-belgjika-per-procesin-integrues/ […]

 2. May I just say what a relief to find someone who
  truly knows what they’re talking about on the internet.
  You definitely understand how to bring an issue to light and make
  it important. More people need to look at this and understand this side of your story.
  It’s surprising you’re not more popular because you definitely
  have the gift.

 3. Click Link thotë:

  Just want to say your article is as astonishing.
  The clearness in your submit is simply cool and i could suppose you’re an expert on this subject.

  Well with your permission allow me to clutch your feed to stay updated with impending post.
  Thank you a million and please carry on the gratifying work.

 4. … [Trackback]

  […] Here you will find 33113 additional Information on that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-perkrahjen-nga-belgjika-per-procesin-integrues/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Find More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/ministrja-hoxha-mirepret-perkrahjen-nga-belgjika-per-procesin-integrues/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *