Integrimi Evropian

Hyn në fuqi marrëveshja për programin IPA 2016, pjesa e parë

6 Nëntor, 2017

Prishtinë, 6 nëntor, 2017 – Sot hyri në fuqi marrëveshja financiare për programin IPA 2016, pjesa e parë. Në kuadër të saj do të përfitohen 45.5 milionë euro nga BE-ja, me të cilat financohen projekte në kuadër të sektorit të drejtave të njeriut dhe të drejtave fundamentale, konkurrueshmërisë dhe inovacionit, arsimit, punësimit dhe politikave sociale, si dhe përkrahje horizontale për realizimin e obligimeve nga dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Last modified: 9 Gusht, 2022

One Response to " Hyn në fuqi marrëveshja për programin IPA 2016, pjesa e parë "

  1. … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: integrimievropian.rks-gov.net/hyn-ne-fuqi-marreveshja-per-programin-ipa-2016-pjesa-e-pare/ […]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *